5. 9. 2021 | Mistrovský | 5.kolo | Muži A

Sestava FK Střelice

Dočekal Vojtěch - Smutný Tomáš, Karaffa František, Šarközy Ivan, Matoušek Martin - Liška Alois (46 min. Sláma Jiří), Kulička Petr, Chalupský Jiří, Machát Jakub - Jaroš Jiří (86 min. Milošic Ladislav), Buchtík Miloš (73 min. Machálek Patrik)

Branky Fk Střelice

2 min., 60 min. a 80 min. Jaroš Jiří, 47 min. Sláma Jiří, 79 min. Kulička Petr

Doplňující informace

Po nedohraném utkání v Blížkovicích nás na domácím hřišti čekali Přímětice.

Hned v úvodu jsme na soupeře vlétli a odměnou nám byla vedoucí branka již ve 2 min., kdy na levé straně dobře zakombinovali Machát s Matouškem a po následné přihrávce na malé vápno se poprvé prosadil Jaroš, 1:0. I nadále jsme byli více na míči a aktivní směrem dopředu, ale druhou branku se nám do konce poločase již střelit nepodařilo. Hosté si v první půli vypracovali pouze jednu slibnou brankovou příležitost, se kterou si spolehlivě chytající Dočekal včasným vyběhnutím poradil.

Nástup do druhé půle nám vyšel stejně parádně jako do té první. Nejprve čerstvě střídající Sláma střelou z vápna protáhl hostujícího brankáře, aby z následného rohu nás přesnou hlavičkou dostal do dvougólového vedení, 2:0. Vstřelená branka nám dodala klid a sebevědomí. Hosté se jen těžko dostávali k nějakému vážnějšímu ohrožení naší brány, naopak my jsme určovaly tempo hry. V 60 min. se po krásné přihrávce Šarköze ocitl sám před brankářem Jaroš a nezaváhal, 3:0. Poté jsme trošku přestali hrát, čehož Přímětice dokázali využít v 66 min. po jediným zavání naší obrany v utkání, 3:1. Snížení k žádnému dramatu naštěstí nevedlo, naopak v rozmezí dvou minut jsme definitivně rozhodli o svém vítězství. Nejprve v 79 min. Machálek prostrčil míč za obranu Kuličkovi, který v tváři tvář hostujícímu brankáři přesně zakončil, 4:1. A o minutu později po úniku dva na jednoho předložil Chalupský míč před prázdnou bránu Jarošovi ke zkompletování hattricku, 5:1.

Další utkání odehrajeme v sobotu, od 10:15 h s Jevišovicemi. Hraje se na hřišti v Mikulovicích.