9. 10. 2021 | Mistrovský | 10.kolo | Muži A

Sestava FK Střelice

Dočekal Vojtěch - Vaculík Tomáš, Fiala Radim, Matoušek Martin, Machát Adam - Liška Alois, Sláma Jiří, Chalupský Jiří, Machát Jakub - Jaroš Jiří, Weinstein Zdeněk (83 min. Valouch Petr)

Branky Fk Střelice

76 min. Machát Jakub

Doplňující informace

Před cestou do Únanova jsme především řešili jestli vůbec poskládáme 11 lidí, to se nakonec podařilo povoláním Weinsteina z béčka a ten si po dlouhých letech opět zahrál za áčko a rozhodně nezklamal. Tak jak zbylých deset hráčů v poli. Čekaly jsme těžký utkání s houževnatým a soupeřem a to se i potvrdilo. Přesto, že jsme měli častěji míč na svých kopačkách, tak se hra odehrávala především ve středu hřiště s množstvím soubojů. Ani jedno mužstvo si výraznější šanci vypracovat nedokázalo.

Druhá půle bylo v podstatě o tom, kdo dá gól vyhraje. A to se i potvrdilo, druhá půle přinesla stejný obrázek jako ta první, plno soubojů s minimem šancí. Přesto jsme to byli my, kdy jsme začínali přebírat aktivitu a od 60 minuty si tvořit brankové příležitosti. Ale Liška i Jaroš ve svých příležitostí těsně minuly branku. A tak s ojedinělé standartní situace mohli udeřit domácí. Nejprve přímou střelu na bránu vyrazil Dočekal před sebe, kde následně zlikvidoval následnou dorážku, míč se opět odrazil k domácí hráči, který prudkou střelou trefil spoluhráče na malém vápně, poté následoval čtvrtý pokus, ten pro změnu na brankové čáře vykopnul Vaculík. Tady jsme měli obrovské štěstí. No a jak to bývá nedáš dostaneš se potvrdilo na druhé straně. V 76 minutě potáhl míč Jaroš, který posunul lépe postavenému Machátovi vedle sebe a Kuba v tváří tvář domácímu brankáři nezaváhal, 0:1. Po té jsme začali betonovat a snažili se výsledek udržet, to se nám oproti Újezdu a Blížkovicím, kdy jsme branky dostaly v devadesátých minutách podařilo a mohly se radovat s tří bodového zisku.